Diş Hekimi - Yalın SÜMER

           1973 yılında Akşehir’de doğdum. İlk, orta ve lise öğrenimini Akşehir’de tamamladım. 1996 yılında Hacettepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’ni iyi derece ile bitirdim. Vatani görevimi 1997-1998 yıllarında Diştabip Teğmen rütbesi ile tamamladım.

          1998 yılında Akşehir’in, en saygın diş hekimlerinden Sayın Nihat Dayanık ile mesleğe başladım, iki yıl sonra büyük ustanın mesleği bırakması ile hizmetime yalnız devam etmeye başladım. Aramızdan ayrılan büyük ustayı, saygı ve hürmet ile anıyorum.

          Diş Hekimliğinin tüm branşlarında, klinik çalşmalar ile muayenehanemde hizmet vermekteyim. Özel olarak ilgilendiğim alanlar estetik materyaller ve uygulamaları, zirkonyum destekli protezler, adeziv diş hekimliği ve deflex yarı elastik protez sistemleridir.

          Yerel ve ulusal basında ,internet sitelerinde ağız ve diş sağlığı hakkında eğitici ve bilgi amaçlı bir çok makalelerim vardır. Bunların bir kısmına da sitemizden ulaşabilirsiniz.

           Mesleki çalışmalarım dışında kara ve deniz avı hayatımda büyük bir yer tutmaktadır. Amatör Radyoculuk hobilerim arasındadır. Hem avcılıkta hemde radyoculukta lisans sahibi olup, TA5AYS amatör radyo çağrı kodu ile, Amatör Radyo Frekanslarında lisanlı olarak çalışmalar yapmaktayım. Evli ve bir çocuk babasıyım.