Kliniğimizde Kullanılan Ekipmanlar

       Kliniğimizde 2 adet tedavi ünitesi vardır. Ağız içerisi görüntüleme sistemleri, Rvg dijital radyografi ve periapikal rontgen görüntüleme teknolojileri ile hastalarımızın bu tip teşhis ve tedavilerde aldığı radyasyon oranı en aza indirilerek minimalize edilmiştir.
Kanal tedavileri için en son teknoloji olan döner aletler ile kanal tedavileri hazırlanıp dijital aletler ile kök kanal boyları tespit edilip tedavi sonlandırılır.
       Diş gıcırdatma ve horlama apareyleri vakumlu tedaviye özel aletler ile en kısa zamanda muayenehane laboratuarında hazırlayarak hastalarımızın tedavisine bir an önce başlamaktayım.
       Deflex yarı elastik güncelliğini koruyan yeni teknoloji protez sistemleri, muayenehane laboratuarında tarafımdan özenle hazırlanıp tedavi sonlandırılmaktadır.
        Diş beyazlatma denilen bleaching ışınla diş renginin açılması, kendine özgü dijital aletleri ve solüsyonları ile hastaların beklentilerini karşılayacak şekilde beyazlık verilerek uygulanmaktadır. Estetik ışınlı beyaz dolgu ekipmanları, tedavi sonucunda tatminkar bir görsellik verebilmek için kullanılmaktadır. Lamina ve zirkonyum sabit protezler ile hastalarımızın Mutlu Gülüş Tasarımları yapılabilmektedir.
        Diş Hekimliğinin olmazsa olmaz koşullarının başında sterilizasyon ve dezenfeksiyon gelmektedir. Gerek hastaların gerekse hekim ve yardımcı personelin bulaşıcı hastalıklara karşı korunması amacıyla, sterilizasyon ve dezenfeksiyon işlemlerinin uygun ve modern teknolojileri kullanarak çalışmak zorunda olduğumuzun farkındayız. Günümüzün en son teknolojisiyle üretilen basınçlı su buharı otoklavı ile 134 santigrat derecede prion bakterilerinde bile etkili olan bir sistem ile kliniğimizin donatmış durumdayız. Kliniğimizde, kullanılan aletler önce; temelinde guanidin ve alkilamin bileşikleri içeren aldehitsiz bakterisid, fungusid ve virüslerde dahi etkili olan triacid solüsyonunda bekletilir. Ardından bütün aletler tek tek paketlenip otoklavda steril edilir. Kullanılan eldiven, enjektör, aspiratör ucu, bardak, önlük gibi malzemeler tek kullanımlıktır. Kanla temas eden bistürü uçları, iğne uçları ve dikişler enfekte atık kutusunda toplanırlar. Hasta koltukları, kreşuar (lavabo) ve kullanılan ünit (koltuk) üzerinde takılı olan diğer başlıklar ise HIV ve HBV dahil olmak üzere tüm virüs ve bakterilerde etkili olan sprey dezenfektanla ve mendillerle temizlenir.